Birleşik Krallık Birleşik Krallık’ta Hükümete Karşı İklim Değişikliği Protestosu

İngiltere'nin başkenti Londra'da ve İskoçya'nın Glasgow kentinde protestocular, bu hafta etkili olan rekor sıcaklıkların ardından, hükümetin iklim değişikliğine karşı daha hızlı eyleme geçmesi talebiyle sokaklara çıktı.

admin 24 Temmuz 2022

İngiltere’nin başkenti Londra’da ve İskoçya’nın Glasgow kentinde protestocular, bu hafta etkili olan rekor sıcaklıkların ardından, hükümetin iklim değişikliğine karşı daha hızlı eyleme geçmesi talebiyle sokaklara çıktı.

Just Stop Oil ve Insulate Britain gibi gruplar öncülüğünde düzenlenen protestolarda İngiliz hükümetine iklim değişikliği nedeniyle aşırı sıcaklıklara hazırlık çağrısı yapıldı.

Dosya: "Çevre Krizi"

Küresel Isınmanın Sonlandırdığı Saadet Zinciri

1 Aralık 2020

Londra’daki Parlamento Meydanı’ndaki oturma eylemi yapan protestocular, hükümetin petrol ve gaz üretimi için yeni lisanslar vermeyi bırakmasını, çevreyi kirleten büyük şirketlerin vergilendirilmesini talep etti.

İngiltere’de 19 Temmuz’da kaydedilen 40,3 santigrat derece, ülkede şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklık oldu. Sıcak hava dalgası tren ağları ve havaalanı pistlerine zarar verirken, hayatı felç etti.

İskoçya’da “Ölüm” Protestosu

Glasgow’da ise aktivistler, iklim değişikliğiyle mücadele için acil eylem talebiyle protestosu düzenledi. Protestocular, kentin en işlek alışveriş bölgelerinden birinde yere uzanarak, ısı stresi ve kıtlık gibi “ölüm” nedenlerine işaret etti.

Bazı iklim grupları, sonbaharda şiddetli gösteriler düzenleyecekleri konusunda uyardı. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |