Almanya Mülteci Yurduna Saldırı

Almanya'da Bautzen kentinde bir mülteci yurduna saldırı düzenlendi.

admin 29 Ekim 2022

Almanya‘da Saksonya eyaletinin Bautzen kentinde kimliği belirsiz kişilerin, bir mülteci yurduna saldırdığı bildirildi. Saksonya polisinden yapılan açıklamada, kentteki mülteci yurdunun camlarının kırıldığı, binada yangın çıktığı belirtildi. Açıklamada, binada kalan 4 kişinin olaydan zarar görmediği ifade edildi.

ANATOMİ SERİSİ

Yabancı Düşmanlığı Nedir?

15 Şubat 2020

Yangının olay gerine gelen itfaiye tarafından söndürüldüğü aktarılan açıklamada, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Saksonya İçişleri Bakanı Armin Schuster, mülteci yurduna yapılan saldırıyı kınayarak çevresinde mültecileri istemeyen kişilerin nefretle binaları ateşe vermelerinin insanlık dışı olduğunu ifade etti.

Olayı kimin gerçekleştiğinin henüz bilinmediğini aktaran Schuster, “Ancak bunun yabancı düşmanı bir kundaklama olduğunu varsaymalıyız.” dedi.

Almanya‘da 20 Ekim’de de Mecklenburg-Vorpommern eyaletindeki Gross Strömkendor beldesinde Ukraynalı mültecilerin kaldığı yurt yanarak kullanılamaz hale gelmiş, yetkililer burada da kundaklama şüphesinin olduğunu açıklamıştı. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |