Kanada Kanada 50 Bin Suriyeli Mülteci Alacak

Kanada daha önce almayı planladığı 25 bin mültecinin sayısını artırarak 50 bin Suriyeli mülteciyi ülkeye kabul edeceğini açıkladı.

admin 1 Ocak 2016

Kanada Vatandaşlık ve Göçmen Bakanı John McCallum’un verdiği bilgiye göre Kanada daha önce almayı planladığı 25 bin mültecinin sayısını artırarak 50 bin Suriyeli mülteciyi ülkeye kabul edeceğini açıkladı.

Ürdün’ün başkenti Amman’daki bir mülteci kampına yaptığı ziyaret sırasında Suriyeli mültecilerle sohbet eden Bakan McCallum, ziyaret sonrası 2016 yılının sonuna kadar Kanada’nın alacağı mülteci sayısının 50 bini bulacağını belirtti. Şimdiye kadar Kanada’nın almayı kararlaştırdığı 25 bin mülteciden yaklaşık 1.500’ünün resmî işlemlerinin tamamlanarak ülkeye alındığı kaydedilirken, Kanada Başkanı Justin Trudeau’nun geçtiğimiz ay ülkeye ilk gelen Suriyeli mültecilere Toronto Havalimanında yaptığı sıcak karşılama dünya basınında geniş yer bulmuştu.

Fotoğraf: ©Flickr.com/davehuehn

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |