Almanya Almanya | Terör Yandaşları Bu Kez SPD Binasını Hedef Aldı

Almanya’da terör örgütü PKK/PYD yandaşları Sosyal Demokrat Parti’nin Frankfurt teşkilat binasını işgal girişiminde bulundu.

admin 22 Mart 2018

21 Mart’ta Almanya’nın Frankfurt şehrinde PKK/PYD yanlısı 50 gösterici, Sosyal Demokrat Parti (SPD) eyalet teşkilatı binasını işgal etmeye çalıştı.

Frankfurter Rundschau gazetesinin haberine göre binaya sözde örgüt bayrakları ve flamaları asan göstericiler, duvarlara “Özgür Afrin” yazılı afişler yerleştirdi.

Fischerfeldstrasse’deki parti binasının önünde gerçekleşen olayda emniyet güçleri cadde boyunca hazır bulundu. Türkiye’nin Afrin’deki terör gruplarına yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’nı protesto etmek amacıyla sabah saatlerinde bir araya gelen grup terör örgütü propagandası yaptı.

Öğle saatlerine doğru bina önünde SPD Frankfurt Teşkilat Başkanı Mike Josef’le bir konuşma gerçekleştiren göstericiler Sosyal Demokrat Parti ve Almanya Hükümeti’ne tepkilerini dile getirdi. Josef’in “endişe ettiğiniz konuları ele alacağız” sözüne rağmen terör örgütü lehine sloganlar atmaya devam eden göstericiler, “Almanya Afrin’in bombalanmasına yardım ediyor” cümlesini taşıyan pankartlar açtı.

Polisin müdahalede bulunmadığı gösteride terör örgütü yandaşları Almanya’da PKK’ya yönelik yasağın kaldırılmasını da istedi. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |