Cumhurbaşkanı Macron Fransa | Halkın Cumhurbaşkanı Macron’a Desteği Giderek Azalıyor

Fransa'da yapılan araştırma, halkın yüzde 37'sinin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un siyasetini "doğru" bulmadığını ortaya koydu.

admin 7 Haziran 2018

Fransa‘da BVA adlı araştırma şirketinin 4-5 Haziran’da 18 yaşından büyük bin 18 kişiyle yaptığı ankette, Fransızların yüzde 31’inin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘un siyasetini “doğru” bulduğu ve yüzde 37’sinin de “doğru” bulmadığı bildirildi. Bu oranın Macron’un selefi François Hollande’ın cumhurbaşkanlık görevinin ilk yılındaki oran ile aynı olduğu ifade edildi.

Ankete göre katılımcıların yüzde 55’i Macron’un fakirler için yaptıklarını yeterli bulmadı, yüzde 11’i ise Macron’un fakirler için “çok fazla” şey yaptığını ifade etti. Ankette, Fransa’da sosyal yardımların çok olduğunu düşününlerin oranı yüzde 59 iken, katılımcıların yüzde 39’u ise sosyal yardımların az olduğunu belirtti.

Ülkede Kemer Sıkma Politikalarına Karşı Tepkiler Yükseliyor

Hükümetin reform ve kemer sıkma politikaları çerçevesinde çok sayıda sektörde planlanan değişiklikler nedeniyle ülkede bir süredir grev ve gösteriler düzenleniyor. Haftanın belli günleri düzenlenen grevler dışında, 22 Mart’ta genel grev düzenlenmiş ve buna 500 bin kişinin katıldığı açıklanmıştı.

Havacılık, demiryolu ve enerji sektörlerinin haziran ayının sonuna kadar grevlere devam edeceği açıklanırken, üniversitelerde devam eden blokaj eylemlerinin sertleşmesi bekleniyor.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |