İslamofobi Almanya’da “Müslümanları Öldür” Yazılı El İlanı Dağıttılar

Frankfurt Goethe Üniversitesi’nin kütüphanesine Neo Naziler “Müslümanları öldür” yazılı el ilanları bıraktı. 

admin 27 Mayıs 2019

Almanya’nın Frankfurt şehrinde bulunan Goethe Üniversitesi’nin kütüphanesine Neo Naziler, “Müslümanları öldür” yazılı el ilanları bıraktı. “Atomwaffen division” örgütün imzasının bulunduğu ilanda “imamları ve hahamları öldürün” çağrısı da yapıldı. “Anayasa’ya aykırı semboller” içerdiği de tespit edilen ilanların kütüphanenin rafları arasına bırakıldığı belirlendi. Saldırı çağrısı yapılan olayla ilgili soruşturmayı Devlet Güvenlik Dairesi üstlendi.

İslamofobi

Almanya'da 60 Yaş Üstü Her 4 Kişiden Biri Müslüman Karşıtı

25 Nisan 2019

Örgütün Almanya’da Tespit Edilen Üçüncü Faaliyeti

Hükümetin 2018 yılının haziran ayında paylaştığı bilgiye göre Alman güvenlik kurumları “Atomwaffen division” adlı bir grubun varlığını işaret eden ipuçları tespit etmiş. Son yaşanan olayın ise örgütün tespit edilen üçüncü eylemi olduğu kaydedildi. Hükümet kaynakları Alman medyasına yaptıkları açıklamada, örgütün Almanya’daki üye sayısı hakkında bilgi sahibi olmadıklarını, terörist bir yapılanma olup olmadığıyla ilgili de bir delilin mevcut olmadığını belirtmişti.

 

Beş Cinayet İşlediler, NSU’yu Örnek Alıyorlar

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’nde 2013’te kurulan grubun 80 civarında üyesi bulunuyor. “Atomwaffen division” üyelerinin bugüne kadar Amerika’da beş cinayet işlediği aktarılırken örgütün, sekizi Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütünü örnek aldığı dile getiriliyor.(bb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |