Cami Saldırısı Fransa’da Camiye Saldıran Zanlı Tutuklandı

Fransa'da camiye saldırıp 2 kişiyi yaralayan 84 yaşındaki saldırgan, hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklandı.

admin 31 Ekim 2019

Fransa’nın güneybatısındaki Bayonne kentinde önceki gün cami önünde silahlı saldırı gerçekleştiren ve gözaltına alınan saldırganın, hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklandığı bildirildi.

Bayonne Savcılığından yapılan açıklamaya göre, kentteki cami önünde silahlı saldırı düzenleyen saldırgan tutuklandı. Açıklamada, 84 yaşındaki saldırganın müebbet hapis cezasına çarptırılabileceği belirtildi. Bayonne Savcısı Marc Mariee, dün düzenlediği basın toplantısında, saldırganın caminin kapısını ateşe verdiğini ancak yangının kontrol altına alındığını söylemişti. Mariee, saldırganın ayrıca 2 kişiyi ağır yaraladığını belirtmişti.

Cami Saldırısı 30 Ekim 2019

Fransa'da Camiye Saldıran Zanlı, "Notre Dame Yangınının İntikamını Almak" İstemiş

Fransa'da camiye saldırıp 2 kişiyi ağır yaralayan 84 yaşında saldırgan, “Müslümanlardan Notre Dame yangınının intikamını almak için” saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Aşırı Sağ Partiden Aday Olmuştu

Fransız basını, Claude Sinke isimli saldırganın 2015’teki bölgesel seçimlerde liderliğini Marine Le Pen’in yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi‘nin adayı olarak Seignanx’da yarıştığını yazmıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, söz konusu saldırıyı kınamıştı.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |