'Bomba İhbarları'

Almanya’daki DİTİB Genel Merkezi’ne Yapılan Bomba İhbarı Asılsız Çıktı

Almanya'da yapılan bomba ihbarı sonrası Köln'de DİTİB genel merkez yerleşkesinde arama yapan polis, cami ve binalarda bomba bulunmadığını açıkladı.

DİTİB Köln Merkez Cami'ne yapılan bomba ihbarının ardından olay yerindeki polisler @ Perspektif

Almanya’nın Köln kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi ile bünyesindeki Köln Merkez Camisi’ne yönelik bomba ihbarı asılsız çıktı. İhbar üzerine bölgeye gelen polis, özel ekipler ve eğitimli köpeklerle cami ve binalarda arama yaptı.  Yaklaşık bir buçuk saat süren arama sonunda, ihbarın asılsız olduğu açıklayan polis, yerleşke çevresindeki güvenlik şeridini kaldırdı, ardından genel merkez çalışanları içeri alındı, cami ibadete açıldı.

DİTİB’i Arayarak Bomba İhbarında Bulunmuştu

Yerel saatle 14.49’da kimliği henüz belirlenemeyen şüpheli, telefonla DİTİB’i arayarak Almanca bomba ihbarında bulunmuş, DİTİB yetkilileri durumu polise bildirmişti. İkindi namazı sonrası camiyi boşaltan polis, bina çevresine güvenlik şeridi çekerek önlem almıştı.

23 Tehdit Mektubu Gönderilmişti

Aşırı sağcılar tarafından temmuzdan bu yana Almanya’nın farklı yerlerindeki cami, parti ve medya merkezlerine 23 tehdit mektubu gönderildi. Gönderilen tehdit mektuplarındaki imzalar, Almanya’da ırkçı örgütler olarak bilinen “Volksfront”, “Combat 18” ve “Blood and Honour” imzası taşıyordu. Köln Merkez Camisi’ne temmuz ayında yapılan bomba ihbarı da asılsız çıkmıştı.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler