Cami Saldırısı Belediye Camiye Saldıranları Yakalatana 500 Euro Verecek

Almanya'nın Finnentrop şehrinde belediye, camiye yapılan taşlı saldırının faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara para ödülü vereceğini açıkladı.

admin 17 Ocak 2020

Almanya’da İslam Toplumu Millî Görüş’e (IGMG) bağlı Finnentrop Ayasofya Camii ve Eğitim Merkezi’ne bir grup maskeli saldırgan taşlı saldırıda bulundu. Saldırıya tepki gösteren Finnentrop Belediye Başkanı Dietmar Hess saldırganların yakalanmasına yardımcı olanlara belediyenin ödül vereceğini duyurdu. Dietmar Hesss, belediyenin aldığı karar ile saldırganların yakalanmasına yardımcı olacak kişilere 500 Euro verileceğini daçıkladı.

Öte yandan saldırı ile ilgili polisin başlattığı soruşturma da sürüyor. Ayasofya Cami ve Eğitim Merkezi Başkanı Ramazan Olmaz Perspektif’e yaptığı açıklamada polisin kendilerine henüz şüphelilere ulaşılamadığını ancakak soruşturmanın sürdüğünü söylediğini aktardı. 

Camları Kırıp Camiye Zarar Vermişlerdi

Finnentrop şehrinde kimliği belirsiz maskeli bir grup, IGMG’ye bağlı Finnentrop Ayasofya Camii’ne taşlı saldırı düzenlemişti. Saldırıda maskeli üç kişi caminin ön tarafından taşlarla saldırıp dört pencereyi kırmış, caminin duvarına da hasar vermişti. Polis, saldırganların 22 saniye içerisinde yaptıkları saldırıda 27 büyük taş fırlattıklarını tespit etmişti.(p)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |