Kovid-19 Fransa’da Sahte Kovid-19 Sağlık Ruhsatı Sayısı 182 Bine Ulaştı

Fransa'da salgın nedeniyle zorunlu tutulan sağlık ruhsatına yönelik denetimlerde, tespit edilen sahte sağlık ruhsatı sayısı 182 bine ulaştı.

admin 21 Aralık 2021

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’nin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçleri tarafından sürdürülen 400 soruşturma neticesinde elde edilen verilere göre 182 bin sahte Kovid-19 sağlık ruhsatı tespit edildiğini belirtti.

Araştırmaların devam ettiğini ifade eden Darmanin, özelikle sosyal medya aracılığıyla sahte sağlık ruhsatı satın alan, satan veya kullananların 5 yıla kadar hapis ve 75 bin avro para cezası alabileceğini aktardı.

200 Avro Karşılığı Sahte Sağlık Ruhsatı Satılıyor

Fransız basınının İçişleri Bakanlığına dayandırdığı haberinde, gün geçtikçe tespit edilen sahte sağlık ruhsatı sayının artabileceği kaydedildi. Haberde Snapchat ve Telegram gibi platformlar üzerinden 200 avro karşılığı sahte sağlık ruhsatı satıldığı bilgisine yer verildi.

Fransa İçişleri Bakanlığı geçen hafta yapılan kontrollerde 11 bin sahte sağlık ruhsatı tespit edildiğini açıklamıştı.

Kovid-19 Düzenlemeleri

Fransa'da Tartışmalı Kovid-19 Yasası Onaylandı: Protestocular Sokaklarda

6 Ağustos 2021

Sağlık Ruhsatı Uygulaması Haftalarca Protesto Edilmişti

Fransa’da Anayasa Konseyinin 5 Ağustos’ta onayladığı, 9 Ağustos’ta yürürlüğe giren uygulama kapsamındaki sağlık ruhsatı, 50 kişiden fazla kapasiteli kapalı mekanlar, restoran, kafeterya, sinema salonları, müzeler ve eğlence parklarına giriş için Covid-19 aşılarının tamamlandığının belgelenmesini, son 24 saatte yapılmış negatif PCR testi sonucunun gösterilmesini ya da son 6 ayda hastalığa yakalanıp iyileşmiş olmayı kanıtlamayı gerektiriyor.

Uygulama kapsamında ayrıca sağlık çalışanları ile itfaiyecilere 15 Eylül’e kadar Covid-19 aşısı zorunluğu getirilmişti. Uygulama ülke genelinde haftalarca yüz binlerce kişinin katıldığı gösterilerle protesto edilmişti.

Fransa’da, hazırlanan yeni yasa tasarısıyla belirli mekanlara girişlerde zorunlu tutulan Kovid-19 sağlık ruhsatı uygulaması yerine, sadece aşı olanları kapsayan aşı ruhsatı uygulamasına geçilmesi planlanıyor. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |