'Avrupa'

İtalya Başbakanı: “Avrupa Projesi İtici Gücünü Kaybetmiş Görünüyor”

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa projesinin itici gücünü kaybettiğini kaydederek, "Bu kritik bir aşamada" ifadelerini kullandı.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte © Alexandros Michailidis@ Shutterstock.com değişiklikler: Perspektif

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Avrupa projesinin itici gücünü kaybettiğini ve kritik bir aşamada olduğunu belirtti.

Conte, Strazburg’da devam eden Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda Avrupa’nın geleceğine ilişkin konuşma yaptı. “Avrupa projesi itici gücünü kaybetmiş görünüyor ve kritik bir aşamada.” ifadelerini kullanan Conte, Avrupa Birliği‘nin (AB) ekonomik bir perspektifle yetindiğini ancak siyasi bir vizyona ihtiyaç duyduğunu söyledi. Conte, AB’nin bütçesinin, İtalyan ekonomisini yeniden canlandırması gerektiğini savundu.

Göçmen meselesinin İtalya sayesinde Avrupa’daki tartışmaların merkezinde yer aldığını belirten Conte, göçmenlerle ilgili ayrım yapılmadan her ülkenin dayanışma içerisinde olması gerektiğini dile getirdi.

Göç Sorunu İtalya ile Fransa Arasında Krize Neden Olmuştu

Bir süredir İtalya ile Fransa arasında göç sorunuyla başlayan ve Sarı Yelekliler ile büyüyen kriz,, iki ülke ilişkilerini 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en sorunlu döneme getirmişti. Son olarak ise ilişkiler Fransa’nın 79 yıl sonra ilk kez Roma Büyükelçisi’ni geri çağırmasıyla tamiri zor bir sürece girdi.(P,AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler