Almanya Almanya’da Müslüman Mahkumlara “Manevi Bakım Rehberliği” Geliyor

Almanya’nın Rheinland-Pfalz Eyaleti'nde eylül ayından itibaren Müslüman mahkumlar için “Manevi Bakım Rehberliği” projesi hayata geçiriliyor. 

admin 8 Ağustos 2019

Almanya’nın Rheinland-Pfalz Eyaleti’nde Müslüman mahkûmlar için “Manevi Bakım Rehberliği” projesi hayata geçiriliyor. Eylül ayından itibaren Müslüman mahkumlara “manevi bakım” konusunda rehberlik hizmetinin sunulacağı açıklandı. Projeyle alakalı Rheinland-Pfalz Adalet Bakanlığı Sözcüsü Christoph Burmeister yaptığı açıklamada, eyaletteki hapishanelerde yaklaşık 3200 mahkumun bulunduğunu kaydederken, bunların 500’den fazlasını Müslümanların oluştuğunu ifade etti. 

İslami Bilimler Eğitimi Alıp Güvenlik Kontrolünden Geçtiler

Burmeister açıklamasında, “Müslüman mahkumlar eylül ayından itibaren “Manevi Bakım Rehberliği” hizmeti alabilecek. Hizmet verecek uzmanlar 3 tam gün çalışacak ve ücret karşılığı Almanca hizmeti de sunacak. Bu uzmanlar Almanya’da İslami bilimler konusunda eğitimlerini tamamlamakla birlikte, güvenlik kontrollerinden de geçtiler. Uzmanlardan biri daha önce Baden-Württemberg Eyaleti’nde tecrübe kazandı ve bu ay çalışmaya başladı.” ifadelerini kullandı. 

Dosya: "Müslüman Mahkumlar" 1 Şubat 2014

Almanya'da Müslüman Mahkûm Olmak

Almanya'da mahkumlar arasındaki Müslüman oranı geniş bir tartışmanın konusu. Sayılardan daha önemli olan soru ise ülkedeki Müslüman mahkumların cezaevlerindeki ihtiyaçlarının ne oranda karşılanabildiği.

Proje Çalışmaları 2017’de Başlatılmıştı

Almanya’nın Rheinland-Pfalz Eyaleti’nde 2017 sonunda Müslüman mahkûmların manevi bakımı için bir konsept oluşturulmuştu. Rheinland-Pfalz Adalet Bakanı Herbert Mertin tarafından duyurulan projede, bu hizmetin hapishanelerde kalan tüm Müslüman mahkumları kapsaması öngörülmüştü. (bb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |