Almanya Almanya’da Müslüman Kıza Irkçı Taciz: “Çöle Geri Dönsene!” 

Almanya’nın Münih şehrinde Müslüman bir kız iki şahsın ırkçı saldırısına maruz kaldı. Saldırganlardan biri sözlü tacizde bulunurken diğer saldırgan ise genç kızın üzerine yürüdü. 

admin 25 Eylül 2019

Almanya’nın Münih şehrinde Müslüman bir kız metroda iki şahısın ırkçı saldırısına maruz kaldı. Münih polisinin yaptığı açıklamaya göre, kimliği belirlenemeyen bir şahıs önce 16 yaşındaki Müslüman kızın yanına oturup dinini sordu. Akabinde Müslüman olduğunu söyleyen genç kıza hakaretlerde bulunan saldırgan, “Çöle geri dönsene!” şeklinde ırkçı bir söylemde bulundu. 

Genç Kız Saldırıdan Yaralanmadan Kurtuldu

Polis yaptığı açıklamada, saldırganın 20 ila 30 yaşları arasında olduğunu ve gerçekleştirdiği saldırıdan sonra metrodan indiğini bildirdi. Olaydan kısa bir süre sonra da başka bir kişi genç kızın kendisini tırmaladığını iddia ederek üzerine yürüdü. Polis çevredeki insanların araya girmesi ile mağdur kızın saldırıdan yaralanmadan kurtulduğunu bildirdi. 

Geçen Yıl 910 İslamofobik Saldırı Gerçekleştirildi

Almanya’da geçtiğimiz yıl Müslümanlara ve camilere yönelik 910 saldırı gerçekleştirildi. Bu, 2017 yılına kıyasla (1075 saldırı) daha az gibi görünse de, yaralananların sayısında ise artış (32’den 54’e) söz konusu.(bb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar