Almanya Almanya’dan Sınır Kapatma Kararı

Almanya, sınır ülkeleri olan Fransa, Avusturya ve İsviçre ile kara sınırını yolculara kapatma kararı verdi.

admin 15 Mart 2020

Almanya, koronavirüsü salgınının gittikçe yayılması ve sınır bölgelerindeki ülkelerden gelen kişilerin Almanya’daki marketlerdeki alışveriş çılgınlığı üzerine Fransa, Avusturya ve İsviçre kara sınırını yolculara kapatma kararı verdi.

Sınırların kapanması kararı, başbakan Angela Merkel, İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Eyalet Başbakanları tarafından onaylandı.

Alınan karar pazartesi sabahı yerel saat 08:00’den itibaren uygulanmaya başlanacak.

Söz konusu yasak, ilgili ülkeler arasında kara yolu taşımacılığı yapan araçları ve sınırın bir ötesinde çalışıp, diğer ötesinde yaşayanları kapsamayacak. (P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |