acil uçuş Türkiye’deki Avusturya Vatandaşları İçin 8 Nisan’da Acil Uçuş Çağrısı

Avusturya Kovid-19’la mücadelede iptal edilen uçuşlar nedeniyle ülkeye dönemeyen Avusturyalılar için acil uçuşlar organize ediyor. Türkiye’den gerçekleşecek ilk acil uçuş 8 Nisan’da.

admin 6 Nisan 2020

Kovid-19 nedeniyle Avusturya’ya dönemeyen Avusturyalılar için Avrupa ve Uluslararası İşler Federal Bakanlığı tarafından acil uçuşlar düzenleniyor. Bakanlığın düzenlediği uçuşlarla ülkeye geri dönebilmek için https://heimflug.austrian.com sayfasından kayıt olmak gerekiyor. Söz konusu acil uçuşlar yalnızca Avusturya vatandaşlığına sahip olanlar, Avusturya vatandaşlığına sahip birisiyle aynı evde yaşayan aile fertleri ya da Avusturya’da geçerli bir oturum iznine sahip olanlara yönelik. Söz konusu platformda şu anda Viyana’ya sadece Yeni Zelanda’nın Auckland ve Christchurch şehirlerinden, Moskova’dan ve İstanbul’dan uçuşlar mümkün. Uçuş giderleri yolcuların kendileri tarafından karşılanırken, ödeme doğrudan Avusturya devletine yapılıyor.

Kovid-19

Avusturya Başbakanı: "Kovid'le Mücadelede Cep Telefonu Verileri Kullanılabilir"

6 Nisan 2020

İstanbul’dan Uçuş 8 Nisan’da

Türkiye’de bulunup Avusturya’ya dönmek isteyen Avusturya vatandaşları ya da Avusturya’da oturum iznine sahip olanlar 8 Nisan’da İstanbul’dan VK4101 sefer sayılı acil uçuşla Viyana’ya gelebilecekler.

Havayoluyla Avusturya’ya giren Avusturya vatandaşları, evlerinde 14 gün süren bir karantinaya girmek ve bu durumu imzalarıyla teyit etmek zorundalar. Aynı durum Avusturya’da uzun süreli oturum iznine sahip olan (D tipi vize) ya da herhangi bir şekilde oturum müsaadesi olan yabancılar için de geçerli.

Ülkede Sokağa Çıkma Yasakları Kademeli Bir Şekilde Gevşetilecek

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un yaptığı açıklamaya göre 400 metrekareye kadar olan dükkanlarla inşaat ve yapımarketler yeniden açılabilecek. 1 Mayıs’tan itibaren de diğer alışveriş merkezleri ile kuaförlerin yeniden işleyebileceği ifade ediliyor. Konuyla ilgili nihai kararın nisan ayı sonunda verileceği belirtilirken, ülkede okullar mayıs ayı ortasına kadar kapalı kalacak. Halka açık programlar ise haziran sonuna kadar iptal edilmiş durumda. (ezk)

admin

Lisans eğitimini Münster Üniversitesinde Sosyoloji ve Siyaset Bilimi bölümlerinde çift anadal olarak tamamlayan Kandemir, Duisburg-Essen Üniversitesinde sosyoloji yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Ağırlıklı çalışma alanları göç sosyolojisi ve ulusaşırı Türk toplulukları olan Kandemir Perspektif dergisi editörüdür.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |