'Kovid-19'

18 Haziran’dan İtibaren Avrupa’dan Türkiye’deki 14 Noktaya Uçuş Başlıyor

Türk Hava Yolları, 18 Haziran'dan itibaren Avrupa'da 6 ülkedeki 16 şehirden Türkiye'ye uçuşlara başlayacak. Planda önceden uçuş düzenlenmeyen noktalar da var.

2 Haziran 2020 admin
@Shutterstock değişiklikler Perspektif

Koronavirüs salgınının hafiflemesiyle birlikte uluslararası uçuşlar da yeniden planlanmaya başladı. Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre 18 Haziran’dan itibaren, Avrupa’dan Anadolu’nun birçok şehrine direkt uçuşlar yapılacak.

Dünyanın 127 ülkesine gerçekleştirdiği tarifeli yolcu uçuşlarını 28 Mart tarihi itibarıyla durduran THY, yurt içi ve yurt dışı seferlerini kademeli olarak yeniden başlatıyor. Havayolları firması, salgın nedeniyle yaşanan olağanüstü süreç sonrasında yolcuların seyahat beklentilerine ve ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla 18 Haziran tarihi itibarıyla Avrupa’da 6 ülkedeki 16 şehirden Anadolu’daki 14 noktaya direkt uçuş gerçekleştirecek. Bu kapsamda Avrupa’da; Almanya, İsviçre, Avusturya, Hollanda, İsveç ve Danimarka’dan Anadolu’daki 14 noktaya direkt ulaşım köprüsü kurulacak.

Uçuşların başladığı yeni dönemde Avrupa’dan Anadolu’ya daha önce hiç planlanmamış yeni rotalar da var. Bu doğrultuda Basel-Gaziantep, Hannover-Diyarbakır, Salzburg-Ordu/Giresun, Frankfurt-Elazığ, Amsterdam-Kayseri uçuşları, bu yılın yaz dönemi için planlandı ve biletleri satışa açıldı. Bu uçuşlara ek olarak geçen dönemlerde de sefer icra edilen uçuşlar, yolcuların en çok uçmak istedikleri gün ve saatlere göre yeniden planlandı.

Yurt dışı uçuş noktaları; Almanya’da Münih, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Hannover, Köln, Düsseldorf ve Hamburg; İsviçre’de Zürih, Cenevre ve Basel; Avusturya’da Viyana ve Salzburg; Hollanda’da Amsterdam; Danimarka’da Kopenhag ve İsveç’te Stockholm olarak belirlendi. Uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere “www.turkishairlines.com” resmi internet sitesinden, “444 0 849” numaralı çağrı merkezinden veya satış ofislerinden ulaşılıyor. (AA, P)

admin

Lisans eğitimini Münster Üniversitesinde Sosyoloji ve Siyaset Bilimi bölümlerinde çift anadal olarak tamamlayan Kandemir, Duisburg-Essen Üniversitesinde sosyoloji yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Ağırlıklı çalışma alanları göç sosyolojisi ve ulusaşırı Türk toplulukları olan Kandemir Perspektif dergisi editörüdür.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler