'Deprem'

SunExpress Türkiye ile Almanya Arasına Hava Köprüsü Kuruyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, deprem bölgesine yardımların devamını sağlamak amacıyla Almanya ve Türkiye arasında hava köprüsünü oluşturduğunu duyurdu.

Fotoğraf: Shutterstock / Bjoern Wylezich

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SunExpress, DPD, FIEGE, time:matters, CB Customs Broker GmbH ve Lufthansa Cargo iş birliğiyle bireysel bağışların Almanya’dan Türkiye’ye düzenli olarak ulaştırılmasını sağlayacak.

Bağışlanan ihtiyaç malzemelerinin taşınması için Frankfurt’tan Antalya’ya özel kargo uçuşları gerçekleştirecek olan SunExpress’in öncülük ettiği inisiyatif kapsamında, deprem bölgesine 1000 tondan fazla yardım malzemesi taşınması öngörülüyor.

Türkiye ve Almanya Arasında Yardım Köprüsü

Açıklamada görüşlerine yer verilen SunExpress Üst Yöneticisi (CEO) Max Kownatzki, “Deprem bölgesi için ilk günden bu yana tahliye uçuşları, yardım ekiplerinin bölgeye ulaştırılması ve yardımların gönderilmesine yönelik sürdürdüğümüz çabalarımızı yurt dışına genişleterek devam ettiriyoruz. Türkiye ve Almanya arasında kurduğumuz bu köprü, deprem bölgesinde devam eden acil ihtiyaçların hızlıca ulaştırılmasına katkı sağlayacak. İhtiyaç devam ettiği sürece Türkiye’den ve Almanya’dan yardımları ulaştırmaya ve bölgeden tahliye uçuşları yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kabul Edilecek Yardım Malzemeleri

Türkiye’ye gönderilecek ihtiyaç malzemeleri olarak ise sadece şu ürünlerin kabul edileceğinin altı çizildi:

-Kullanılmamış veya yeni değerinde kışlık giysi

-Uyku tulumu

-Yorgan/Battaniye

-Biberon ve biberon emziği

-Bebek bezi ve hijyenik kadın bağı

-Eldiven

-Gıda ürünleri (ekmek, bisküvi gibi kuru gıdalar ve bebek maması)

-Hijyen seti (şampuan, sabun; sıvı olmayan malzemeler kabul ediliyor)

Bireysel Bağışlar İçin 7 Bin 500 Teslim Noktası

İş birliği kapsamında, deprem bölgesine yapılan bireysel bağışlar Almanya’daki 7 bin 500 DPD mağazasına teslim edilebilecek.

Bağışların lojistik koordinasyonu, FIEGE Grubu’nun lojistik merkezleri ve time:matters aracılığıyla sağlanacak. Bağışlar, SunExpress ve LufthansaCargo ile haftada birkaç kez düzenlenecek özel seferler ile Frankfurt’tan Antalya’ya getirilecek ve AFAD aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. (AA, P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler